logo.jpg

sala gimnastyczna w Rzeszowie

Rzeszów sala.jpg

Zakończono prace nad projektem budowlano-wykonawczym rozbudowy istniejącego budynku Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie o salę gimnastyczną z zapleczem oraz zagospodarowaniem terenu

Rzeszów sala.jpg
Rzeszów sala.jpg

Projektowana sala gimnastyczna o pełnowymiarowym boisku do gry w siatkówkę, piłkę ręczną oraz koszykówkę zapewni szkole możliwość prowadzenia rozgrywek na szczeblu krajowym. Pole gry o wymiarach 20x40m można wydzielić w kilku różnych układach, zaś sama płyta zlokalizowana została na piętrze obiektu, na parterze zostawiając miejsce na zaplecze oraz sale lekcyjne. Wysokość sali w świetle pola gry wynosi ponad 12m co pozwala na swobodną grę w siatkówkę.

Rzeszów sala.jpg

Parter obiektu wydzielono funkcjonalnie na strefę szatniową obsługującą salę, siłownię, jak również boisko zewnętrzne oraz strefę lekcyjną z przejściem zaopatrzonym w szatnie dla widowni. Sama widownia została podzielona na 2 części: dostępna z poziomu sali o pojemności 150 miejsc oraz zlokalizowana piętro wyżej z 90 miejscami siedzącymi.

Rzeszów sala.jpg

Zaprojektowanie sali w piętrze obiektu pozwoliło na zaoszczędzenie miejsca w otoczeniu sali na zewnętrzne boisko wielofunkcyjne oraz rozbieżnię ze skocznią w dal. Do obsługi obiektu przewidziano dodatkowe 42 miejsca postojowe rozlokowane częściowo przed jak i za budynkiem szkoły.

Rzeszów sala.jpg

Zespół projektowy w składzie:
Mateusz Manecki
Dawid Leszczyński

Opublikowano wrzesień 2017