logo.jpg

ścianka wspinaczkowa w Tarnobrzegu

Tarnobrzeg.jpg
Projekt kompleksu wspinaczkowego zlokalizowanego na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Al. Niepodległości 2 w Tarnobrzegu

Forma obiektu jest odzwierciedleniem realizowanej w nim funkcji. Podstawowym jej zadaniem jest możliwość aranżowania wnętrza stacjonarnymi trasami wspinaczkowymi na specjalnie w tym celu pozałamywanych powierzchniach. Porównując proces projektowy do pracy krawca, można powiedzieć, że materiał zostanie odwrócony na lewą stronę, a jedwabna podszewka stanie się okryciem zewnętrznym. Powłoka zewnętrzna w projekcie ścianki stała się odbiciem struktury wewnętrznej.

Tarnobrzeg.jpg

Projekt zakłada realizację kubatury przewidzianej na wspinaczkę o wymiarach 10x10x18 m. By we wnętrzu można było zainstalować licencjonowaną ścianę IFSC do wspinaczki na czas przewidziano przestrzeń o wymiarach 6,5 x 10 m poza obrysem pola do wspinania o dodatkowej funkcji widowni lub miejsca do odpoczynku. Widownie doświetlono światłem naturalnym i uzupełniono w pomieszczenia takie jak: mały magazyn z punkt wydawania sprzętu lub poboru opłat.

Tarnobrzeg.jpg

Wnętrze sali do wspinania zaplanowano w taki sposób by możliwa była zmiana konfiguracji płyt z uchwytami wspinaczkowymi. Możliwe jest też instalowanie uchwytów do wspinaczki na zewnętrznych ścianach budynku. Ze względów technicznych i użytkowych lokalizację ściany zewnętrznej proponuje się od mniej widocznej strony, pomiędzy budynkiem istniejącym i projektowanym gdyż powierzchnie do wspinania szybo się niszczą i ulegają zabrudzeniu.

Tarnobrzeg.jpg

Obiekt zaprojektowano w konstrukcji żelbetowej, z tzw. betonu architektonicznego który nie wymaga malowania. Izolację termiczną przewidziano od wewnętrznej strony ściany a w niej zostaną ukryte marki do mocowania płyt ścian wspinaczkowych. Budynek będzie wyposażony w instalację elektryczną i instalację cieplną wraz z jednostkami grzewczymi dla zapewnienia maksymalnego komfortu użytkowania.

Tarnobrzeg.jpg

Opublikowano sierpień 2016